REMONT DOMU NA PRZEDMIEŚCIACH

utworzone przez | paź 3, 2022 | Architecture, Ideas, Interior | 0 komentarzy

ŁĄCZENIE STAREGO Z NOWYM CZYLI DECYZJA O REMONCIE

Remont domu to zawsze wiele niewiadomych. Wymaga wielu różnych decyzji, czasu i nakładu finansowego. Najłatwiej jest wszystko wykonać od nowa. Stare usunąć, a użyć nowości. Ale nie musi tak być. Równie ciekawe efekty przynosi umiejętne łączenie starego z nowym. Odkrywanie, naprawianie i zachowanie ducha przeszłości. Aż w końcu pojawia się projekt i realizacja w zgodzi ideą zero waste.

EFEKTOWNA METAMORFOZA

Zwrócili się do nas niezwykle sympatyczni inwestorzy. Osoby pełne obaw i wątpliwości z ogromną miłością do natury. Zapragnęli zmiany otoczenia. Zmiany blokowiska na własny ogród. Kupili więc dom na przedmieściach. Dom z lat 80tych budowany metodą gospodarczą. Budowany wiele lat temu i przez wiele lat. Padło pytanie: „czy z tym da się coś zrobić”? Jak zwykle u nas optymizm i zamiłowanie do nowych, nie zawsze łatwych wyzwań sprawiło, że po oddaniu inwestorom kluczy usłyszeliśmy: „ależ tu pięknie”.

WYGODNIE I JASNO

Domek niewielki, dwupoziomowy z kominkiem, wąskimi korytarzami i dość ciasną, ciemną klatką schodową. Założenia były takie aby wnętrze stało się wygodne, jasne i dobrze skomunikowane z tarasem i pięknym ogrodem.

FUNCJE CZYLI KILKA SŁÓW O NOWEJ ERGONOMII

Podczas remontu otworzyliśmy przestrzeń, która stała się aneksem dla salonu z kominkiem. Powstała nowa, biała kuchnia z drewnianym blatem. Na jednej ze ścian pojawił się element stylowego regału pięknie podkreślony butelkowo zielonymi płytkami firmy equipe nad blatem. Styl kominka zmieniliśmy na nieco bardziej nowoczesny, nawiązując nieśmiało do stylu art deco. Zastosowany nowy wkład kominkowy jest bardzo wygodny i posiada wszelkie certyfikaty ekologiczne. Obok kominka dodaliśmy proste białe regały na książki i pamiątki gospodarzy. Wartościowe meble poprzednich właścicieli jak na przykład okrągły, drewniany stół rozkładany z krzesłami i przeszklona witryna zostały odnowione i zamieszkały w nowym wnętrzu. Zmiana aranżacji, układu ścian i mała korekta funkcji poprawiła komunikację. Zostały wymienione drzwi wewnętrzne. Ich podniesione ościeżnice, podwyższają optycznie pomieszczenia. Zastosowane materiały doskonale wpisują się w kontekst otoczenia i wlewającej się przez okna przyrody. W nowej aranżacji łazienki pojawiło się ogromne lustro oraz tapeta o naturalnej kolorystyce i wzorze. Na górę prowadziły schody z lastriko, które zostały wyczyszczone, a na podstopniach zmieniliśmy uszkodzone  lastrico na drewno. Na nowe trzy pierwsze schody również wybraliśmy drewno. ień balustrady oświetlonej promieniami zachodzącego słońca, wpadającego przez nowe okno na klatce schodowej tworzy balejeczne wzory na białych ścianach salonu.

O autorze
Założycielka pracowni, absolwentka wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej ASP, scenograf. Przez lata budowane doświadczenie i umiejętność komunikacji gwarantują bezbłędną i szybką realizację podejmowanych przez nią zadań. Profesjonalizm łączy z odrobiną szaleństwa. Chętnie dzieli się wiedzą poprzez szkolenia i webinary. Prywatnie jest żoną i mamą dwóch wspaniałych chłopców.
Więcej artykułów
bottega.pl

studio projektowe

PONADCZASOWO I FUNKCJONALNIE

3 październik, 2022

PROJEKT LOKALU BIUROWEGO - SEKRETARIAT

interior design

PRZESTRZEŃ KOMERCYJNA W TKANCE STARYCH KAMIENIC

29 wrzesień, 2022

remont domu

inspiracje i metamorfozy

REMONT DOMU NA PRZEDMIEŚCIACH

3 PAŹDZIERNIK, 2022

Napisz komentarz

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Monika Jóźwik-Konkol

Założycielka pracowni, absolwentka wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej ASP, scenograf.
podpis

Śledź nas w social media

GRANAT, BIEL I ZŁOTO

GRANAT, BIEL I ZŁOTO

To niewiarygodne jak wygodne może być mieszkanie, którego projekt jest trafną odpowiedzią na...