METAMORFOZA MIESZKANIA W BLOKU Z WIELKIEJ PŁYTY

Metamorfoza – szukanie nowej ergonomii

Wyruszymy dziś razem w podróż do przeszłości. Do okresu podobnego jak w przypadku remontu domu na przedmieściach jednak do zupełnie innych przestrzeni. Pokażę Wam dziś jak można stworzyć piękne, jasne wnętrze przeprowadzając metamorfozę mieszkania w bloku z wielkiej płyty. Podstawowym i chyba największym wyzwaniem jakie inwestorzy przede mną postawili było idealne zgranie ergonomii z ich rytuałami dnia codziennego. Okazało się bowiem, że obecny układ absolutnie nie odpowiada na potrzeby rodziny 2+1.

Mieszkanie szyte na miarę

Zaczęłam jak zwykle od rozmów, a właściwie słuchania. Wsłuchania się w to wszystko co inwestorzy chcieli przekazać bezpośrednio i co mogło wybrzmieć „między słowami”. Powstała lista – cele na drodze projektowej. Stąd wzięły się: nowa garderoba tuż przy wejściu, wygodna pralnia z częścią gospodarczą, duża, widna kuchnia jako aneks to słonecznego salonu, łazienka z dużym prysznicem, 2 umywalkami i półką na książki 😉 Całość w stonowanych kolorach, spójna i ergonomiczna.

Spacerem po wnętrzach

Garderoba

Powstała tuż przy wejściu przez wydzielenie przestrzeni z dużego salonu z aneksem. Zastosowanie łamanych drzwi pozwoliło na zaoszczędzenie powierzchni, a ich lustrzana powierzchnia doskonale je ukryła i nadała dodatkową funkcję. Wnętrze garderoby; tak jak pozostała część mieszkania zostało zaprojektowana pod indywidualne potrzeby domowników.

Salon z aneksem kuchennym

Duża widna kuchnia otrzymała ogromny, głęboki blat wchodzący w głąb glifu okiennego. Stał się niezwykle funkcjonalny. Ze względów bezpieczeństwa została zastosowana płyta gazowa bez płomieni firmy solgaz. Wyposażona w pełen wachlarz niezbędnych sprzętów AGD oraz wygodne systemy przechowywania stała się miejscem przyjaznym dużym i małym kucharzom.

Salon zyskał niezwykle wygodną, dużą kanapę przez co stał się rodzinnym miejscem spotkań. Pojawiało się tez miejsce do pracy – dyskretne i wygodne nie dominujące otaczającej przestrzeni.

Pralnia

A dokładniej pomieszczenie gospodarcze, ponieważ poza pralką znajdziemy tam zlew techniczny suszarkę elektryczną i sznurkową oraz dużo miejsca do przechowywania chemii oraz technicznych akcesoriów domowych, jak deska do prasowania, drabina, odkurzacz czy mop.

Łazienka

W której nie ma miejsca na sprawy gospodarcze. Tutaj panuje minimalizm i wygoda z miejscem na przechowywanie. Zauważycie też zapewne półkę na książki 😉 , a dodam jeszcze taki trik: przy gebericie zostało dodane gniazdo z ładowarką do telefonu. Połączenie spokojnej bieli z naturalnym drewnem teakowym nadało jej naturalny ale elegancki charakter z nutą nawiązania do Skandynawii.

Pokoje gospodarzy pozostają ich intymną przestrzenią 😊

O autorze
Założycielka pracowni, absolwentka wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej ASP, scenograf. Przez lata budowane doświadczenie i umiejętność komunikacji gwarantują bezbłędną i szybką realizację podejmowanych przez nią zadań. Profesjonalizm łączy z odrobiną szaleństwa. Chętnie dzieli się wiedzą poprzez szkolenia i webinary. Prywatnie jest żoną i mamą dwóch wspaniałych chłopców.
Więcej artykułów
bottega.pl

studio projektowe

PONADCZASOWO I FUNKCJONALNIE

3 październik, 2022

PROJEKT LOKALU BIUROWEGO - SEKRETARIAT

interior design

PRZESTRZEŃ KOMERCYJNA W TKANCE STARYCH KAMIENIC

29 wrzesień, 2022

remont domu

inspiracje i metamorfozy

REMONT DOMU NA PRZEDMIEŚCIACH

3 PAŹDZIERNIK, 2022

Napisz komentarz

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Monika Jóźwik-Konkol

Założycielka pracowni, absolwentka wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej ASP, scenograf.
podpis

Śledź nas w social media

GRANAT, BIEL I ZŁOTO

GRANAT, BIEL I ZŁOTO

To niewiarygodne jak wygodne może być mieszkanie, którego projekt jest trafną odpowiedzią na...

REMONT DOMU NA PRZEDMIEŚCIACH

REMONT DOMU NA PRZEDMIEŚCIACH

Remont domu to zawsze wiele niewiadomych. Wymaga wielu różnych decyzji, czasu i nakładu finansowego. Najłatwiej jest wszystko wykonać od nowa. Stare usunąć a użyć nowości. Ale nie musi tak być. Równie cieka efekty przynosi umiejętne łączenie starego z nowym. Odkrywanie i zachowanie ducha przeszłości. Az w końcu pojawia się projekt i realizacja w zgodzi ideą zero waste.