PRZESTRZEŃ KOMERCYJNA W TKANCE STARYCH KAMIENIC

Projekt ciekawy i bliski naszym sercom. Poszukiwanie nowego rytmu starego z nowym. Tak aby nie zagubić ani kawałka historii, a jednocześnie odpowiedzieć na potrzeby współczesnej, biurowej codzienności.

Zmiany instalacji, nowe aranżacje. Poszukiwanie klasycznych, ale ciekawych i możliwie niepowtarzalnych wzorów z oryginalnych i naturalnych materiałów. Ale nie nazbyt „przesadzonych” iskomplikowanych. Tutaj i nie tylko tu  sprawdziła się doskonale myśl „ im prościej, tym lepiej”.

Współpraca z niezwykle zdolnymi sztukatorami przy renowacji i tworzeniu dekoracji to była piękna lekcja. Kolejna to stolarskie „praktyki” u prawdziwych mistrzów. Odtworzenie starych wzorów, uzupełnienie nowo powstałych przestrzeni oraz stworzenie nowych układów to prawdziwa sztuka. W tym czujemy się fantastycznie.

Królują tu rozwiązania nieszablonowe, ale idealnie wpisujące się w kontekst miejsca. Tapeta w łazienkach wiąże stylistycznie wszystkie piętra. Ten projekt to styl, elegancja, ponadczasowość i prostota – na to stawialiśmy i jak podsumował pracę nasz przyjaciel: „wygraliśmy te wnętrza”.  A Wam jak się podobają?

O autorze
Założycielka pracowni, absolwentka wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej ASP, scenograf. Przez lata budowane doświadczenie i umiejętność komunikacji gwarantują bezbłędną i szybką realizację podejmowanych przez nią zadań. Profesjonalizm łączy z odrobiną szaleństwa. Chętnie dzieli się wiedzą poprzez szkolenia i webinary. Prywatnie jest żoną i mamą dwóch wspaniałych chłopców.
Więcej artykułów
bottega.pl

studio projektowe

PONADCZASOWO I FUNKCJONALNIE

3 październik, 2022

PROJEKT LOKALU BIUROWEGO - SEKRETARIAT

interior design

PRZESTRZEŃ KOMERCYJNA W TKANCE STARYCH KAMIENIC

29 wrzesień, 2022

remont domu

inspiracje i metamorfozy

REMONT DOMU NA PRZEDMIEŚCIACH

3 PAŹDZIERNIK, 2022

Napisz komentarz

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Monika Jóźwik-Konkol

Założycielka pracowni, absolwentka wydziału Architektury Wnętrz warszawskiej ASP, scenograf.
podpis

Śledź nas w social media

GRANAT, BIEL I ZŁOTO

GRANAT, BIEL I ZŁOTO

To niewiarygodne jak wygodne może być mieszkanie, którego projekt jest trafną odpowiedzią na...

REMONT DOMU NA PRZEDMIEŚCIACH

REMONT DOMU NA PRZEDMIEŚCIACH

Remont domu to zawsze wiele niewiadomych. Wymaga wielu różnych decyzji, czasu i nakładu finansowego. Najłatwiej jest wszystko wykonać od nowa. Stare usunąć a użyć nowości. Ale nie musi tak być. Równie cieka efekty przynosi umiejętne łączenie starego z nowym. Odkrywanie i zachowanie ducha przeszłości. Az w końcu pojawia się projekt i realizacja w zgodzi ideą zero waste.